Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej - Vstúpte do neobyčajného sveta

Autor: Jana Paveleková | 21.10.2016 o 18:15 | (upravené 22.10.2016 o 22:56) Karma článku: 2,48 | Prečítané:  524x

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej.  Dlhší názov pre zaujímavú knihu. Nič, čo by čitateľa odradilo od zakúpenia si tejto publikácie.  Videli ste film? Zabudnite naňho a otvorte si knihu.

Sériu kníh o neobyčajných deťoch napísal  Ranson Riggs. Americký spisovateľ žijúci na Floride, ktorý sa venuje blogovaniu a písaniu cestopisov. Domov pre neobyčajné deti slečny jeho Peregrinovej je jeho prvý román, ktorý fascinoval celý svet. Čím sú však fascinujúca táto séria okrem príbehu? Každá kniha je pre čitateľa darom. Autentické fotografie len podporujú bujnú fantáziu a nútia vás prežívať príbeh o Jacobovi.

Na návštevu tohto domova nikdy nezabudnete!

Tajomný ostrov. Opustený sirotinec. Zvláštna zbierka veľmi podivných fotografií. To všetko čaká na odhalenie v knihe Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej, fascinujúcom románe, kde príbeh, spolu s výnimočnými dobovými fotografiami vytvárajú nezabudnuteľný čitateľský zážitok, ktorý vo vás bude rezonovať ešte dlho po dočítaní!
Vydajte sa spolu s hlavným hrdinom Jacobom na vzdialený ostrov, kde objavuje rozpadávajúce sa trosky sirotinca slečny Peregrinovej. Tu postupne zisťuje, že jeho chovanci boli viac ako podivní a na ostrove boli možno držané v akejsi karanténe a z veľmi dobrých dôvodov. A zdá sa, že nejakým zvláštnym spôsobom môžu byť stále nažive! Na návštevu domova pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej nikdy nezabudnete!

 

Pokiaľ ste videli film, okamžite naňho zabudnite. To, čo ste videli, je v knihe úplne inak. (Film som videla aj ja a veľmi sa mi páčil, avšak kto nečítal príbeh, nepochopí prečo je kniha lepšia).

Ak poviem, že táto kniha ma zaujala, páčila sa mi a dobre sa mi čítala, nebudem klamať. Zďaleka však nepoviem všetko to, čo príbeh pre mňa znamenal. Jacoba som chápala viac, než by som možno chcela. Prečo? Cítil sa byť obyčajný. Jeho duša bola chorá a potrebovala pomoc, kedysi žil v detstve plnom rozprávok a ilúzií a všetko to bola pravda.

Jacob mal veľmi dobrý vzťah so svojim starým otcom, ktorý mu v detstve rád rozprával neobyčajné príbehy, ukazoval fotky, ktoré bežnej logike nedávali zmysel. Jacob im veril. Veril všetkému, čo mu starý otec vravel. No dospievaním a vplyvom okolia sa jeho viera vytrácala, až sa vytratila úplne. Jedného dňa sa stalo nešťastie, jeho starý otec, Abe, zomrel a Jacob sa s tým nedokázal tak jednoducho vyrovnať, ako jeho okolie. Videl beštiu. Videl niečo, čo nikto iný nie. Začal navštevovať psychiatra, pretože rodičia neverili, že sa s tým všetkým môže vyrovnať sám. Pán doktor Golan bol veľmi chápavý. Často strávil s Jacobom mnoho času. Nútil mladého chlapca rozprávať a analyzovať všetko, čo sa týkalo dedkovej smrti. Všetko, čo sa týkalo čarovných príbehov jeho detstva. Nakoniec prišlo k zásadnému rozhodnutiu. Jacob pôjde po stopách, ktoré mu starý otec zanechal a nájde dôvod všetkého. Spolu s otcom sa vyberú na vzdialený ostrov, kde by sa mal nachádzať detský domov, v ktorom starý otec strávil detstvo. Po príchode však zistil, že detský domov je len ruina a deti, ktoré poznal na fotografiách už sú dávno po smrti.

 

Pokračovanie článku nájdete

Viac o knihe nájdete

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Nemci boli pár sekúnd od zázraku. Zastavilo sa nám srdce, priznal Daciuk

Hokejové zlato v Pjongčangu získali Rusi, vo finále zdolali Nemcov 4:3 po predĺžení.


Už ste čítali?