Móda stand-up komédií

Autor: Jana Paveleková | 22.9.2016 o 18:02 | (upravené 22.9.2016 o 18:19) Karma článku: 6,78 | Prečítané:  790x

Trnavské kino Hviezda ožíva po večeroch aj vďaka stand-up komédiám či iným projektom. My sme navštívili šou Na smiech. A skutočne sme sa nasmiali až až.

     Haló okolo Stand-up komédií vznikalo postupne až po dnešné dni. Keď som prechádzala mestom, všade ma lákali pútače, aby som si zakúpila lístky na ich šou. Vraj neoľutujem, ak sa prídem zabaviť. Nemyslela som si, že by som sa vedela pobaviť na živom humore sólového komika, ktorý príde a začne nám rozprávať vtipy. Nevie, aká je jeho cieľová skupina, aké je publikum. Tak ako rýchlo dokáže pobaviť, tak rýchlo dokáže svoje publikum aj stratiť.

     Stand-up sa prvý krát na Slovensku predstavil na festivale Kremnické gagy. Riaditeľ festivalu, Ján Fakla, vytvoril mladým priestor pre ich talent zabávať druhých. Výsledok sa dostavil prakticky okamžite. Humoristi už opustili používanie prvoplánového humoru a vulgarizmov a vystúpenia posunuli do väčších rozmerov.

     Bývam v krajskom meste blízko Bratislavy. Trnava je taká malá križovatka do celého Slovenska. Aj napriek tomu, že mnohí povedia, že tu nič nie je a za poznaním, zábavou, či inými potrebami musia cestovať inde, v poslednom čase to tu skutočne ožíva. Mesto, ktoré počas školského roka zaplavia stovky študentov ponúka nové možnosti zábavy a okrem bercajglov, cestovateľských kín či iných udalostí, ponúka aj pravidelnú dávku zábavy práve pomocou Stand-up komédiami. Tie sa organizujú buď privátne v rôznych podnikoch alebo vo veľkom, priamo v Kine Hviezda Trnava, ktoré stále dokáže odolávať silnej konkurencií aj po dlhom čase svojho pôsobenia.

     My sme navštívili šou Na smiech, ktorá sa koná aj v rôznych iných mestách. „Od chichotu cez výbuchy smiechu až po nekontrolovateľný rehot. Nová stand-up comedy show s inteligentným autorským humorom bez ošúchaných vtipov a samoúčelných vulgarít.“ To sú vety, ktorými sa prestdavuje tento projekt. Ich pôsobenie môžete sledovať pomocou sociálnej siete Facebook alebo cez newsletter, ktorý si dokážete zaevidovať na ich webovej stránke.

Na smiech

Pre bližšie informácie o stand-up udalostiach stačí kliknúť na ODKAZ

     V predstihu sme si zakúpili lístky a tešili sa na zábavu, ktorá nám bude ponúknutá. Nevedela som, čo môžem očakávať. Iba raz som navštívila Improligu, nepravidelne pozerávala Partičku a iné humoristické relácie vysielané v televízií, preto som sa veľmi tešila. O zábavu sa tento krát postarali Matej Sajfa Cifra, Dano Čistý, Jakub Ptačin, Rado Ondřejíček, Matej Adámy, Miro Ardon a Antonios Vlachou. Pre niekoho možno známe či neznáme tváre sa postarali o našu výbornú náladu.

     Reakcie na aktuálne dianie na Slovensku či v zahraničí, komentovanie očakávaného rodičovstva a mnoho iných vtipov a narážok, ktoré zazneli v kine počas večera divákov výborne zabávali. Dve hodiny ubehli ako nič a hlasným potleskom poďakovali diváci za dávku humoru. Humor jednoduchý, venovaný každému plnoletému divákovi pre odreagovanie sa od každodennej reality.

     Možno toto nie je váš obľúbený projekt, neulahodí každému. Obdivujem však toho humoristu, čo sa nebojí postaviť pred publikum a zabávať. Plní si tak svoj sen a túžbu, robí to čo ho baví, mnohokrát vo svojom voľnom čase. Okrem zábavy odovzdáva divákom to, že človek sa môže skutočne venovať tomu, čo ho baví. Niekedy zažije aj horšie chvíle, možno i tváre nespokojnosti. No najlepšou odmenou za jeho prácu je smiech a potlesk svojich divákov.

Som aj inde

Postreh môžete podporiť aj na vybrali.sme.sk a aj na blogr.cz

     Poznáte projekt Na smiech? Prípadne iné stand-up komédie? Máte obľúbeného humoristu? Som zvedavá na vaše zážitky. Po tom mojom sa chystám navštíviť aj iné vystúpenia. Snáď dobrý pocit vo mne stále zostane a nezanevriem na ne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?