Zbohom nevinnosť - nikdy neviete, za akých okolností stretnete pravú lásku

Autor: Jana Paveleková | 11.7.2016 o 16:34 | (upravené 18.8.2016 o 1:24) Karma článku: 5,42 | Prečítané:  718x

Romantická klasika nielen pre mladé dámy. Kam až zavedú Bliss trápne situácie? No predsa k láske na celý život. Alebo to bude všetko inak? To sa dočítate v príbehu Zbohom nevinnosť od Cory Carmack.

     Knihu som si kúpila už pred nejakým časom. Šla som do kníhkupectva s pocitom, že potrebujem mať novú knihu. Tento pocit mi ovládal myseľ  aj napriek tomu, že som vedela, že nemám momentálne čas na čítanie. Nemala som určitú predstavu, aký titul si chcem kúpiť. Kamarátka sa zastavila pri pultíku so svetovou beletriou a zažala si čítať anotáciu knihu. Na prvý pohľad ma nezaujala. Obálka tuctová, tínejdžerská. Názov Zbohom nevinnosť od Cory Carmack. Cora je podľa mnohých médií začínajúca spisovateľská hviezda. Rada píše o ľuďoch jej veku. Vyrastala v malom mestečku v štáte Texas, dnes žije v New Yorku. Jej motto: „Je potrebné čeliť všetkému, čo život prinesie do cesty. Je potrebné sa s tým naučiť žiť – teda pokiaľ to nie sú nožnice.“ Cora sa vo svojom mladom živote venovala mnohým profesiám. Pracovala v maloobchode, v divadle, vyučovala a v neposlednom rade písala. Svojich hlavných hrdinov rada uvádza do veľmi trápnych situácií. No vďaka tým situáciám nájdu partnera na celý život. Podľa nej aj trápni ľudia potrebujú lásku :). 

     Nadobudla som pocit, že pôjde o typické romantické klišé pre adolescentné dievčatá, ktoré v príbehoch hľadajú dokonalú lásku. Klasická záplatka dvaja ľudia sa stretnú, poznajú sa, zaľúbia sa do seba, nastane problém, problém sa vyrieši a všetci žijú šťastne až do smrti. I dospievajúci či dospelí potrebujú svoje rozprávky ako deti. Všetci však vieme, že v reálnom živote to tak nie je. Výnimka potvrdzuje pravidlo. Možno práve preto siahame i po týchto knihách. Prečítala som si anotáciu i ja, ukážku z knihy na zadnej strane. Prečo nie. Pomyslela som si. Knihu som si kúpila a ležala mi na stolíku ďalšieho pol roka, než som sa odhodlala do jej prežitia.

     Nastali letné dni. S letnými dňami prichádza i letná láska. Keďže tú svoju mám a nechcem ju považovať iba za letnú, siahla som po knihe, ktorú som si kúpila pred časom. Zbohom nevinnosť. Malá, pomerne tenká kniha s paperback obalom sa výborne nosila v kabelke. Nemyslela som si však, že jej čítanie mi vydrží iba deň. Bavila ma. Áno, na začiatku príbehu o Bliss a Garricovi som sa tak veľmi nasmiala, že príbeh som nedokázala len tak odložiť stranou. Potrebovala som vedieť, čo bude ďalej nasledovať. Klasická zápletka. Dvaja mladí ľudia sa spoznajú v bare, padnú si do oka, zapáčia sa sami sebe navzájom. Preskočí iskra, bla bla bla. Veď to poznáte. Ich večer však skončí predčasne, kedy Bliss dostane strach a o svoju nevinnosť nechce prísť. V jej živote vyhrával vždy rozum nad citmi a tak tomu bolo i teraz. Rozlúčili sa a obaja si mysleli, že ich životy pôjdu ďalej. Trápnu situáciu chceli obaja hodiť za hlavu. Bliss bola vysokoškoláčka. Herectvo a réžia boli jej život. Nevedela kam ešte jej cesta povedie, ale mala a na to posledný semester, aby to zistila. Semester sa začal a s kamarátkou začali navštevovať semináre a prednášky podľa rozvrhu. Najväčším paradoxom bolo, keď ich vyučujúci im predstavil nového kolegu, ktorí ich bude mať na starosti. Áno, vážení, rozuzlenie. Garric Taylor, bol nový učiteľ našej nevinnej Bliss. A tu sa začína pol rok náhodných stretnutí, zmätených rozhovorov, nedorozumení, túžob, odmietaní, žiarlenia. Zakázaná láska predsa priťahuje každého.

     Žiaľ, tu prichádza pasáž, kedy ma kniha začala nudiť. Klasické nemôžeme byť spolu, prerástlo do provokujem ťa s iným mužom a vyústilo do budeme spolu navždy. Možno niekedy potrebujeme aj takýto relax, ale myslím si, že autorka až moc osladila koniec. Ani tá najkrajšia láska nie je tak jednoduchá, aká bola práve tu. V jej podaní. Ak máte radi bezstarostné, dokonale šťastné konce – knihu vám odporúčam. Keby som ju mala ohodnotiť známkovaním od 1 po 5 pričom stupnicu chápeme ako známkovanie v škole, dala by som jej 3. Bavila ma, neublížila mi, dobre sa mi čítala, i napriek jemnému sklamaniu na konci. No i k takýmto príbehom sa musíme niekedy vrátiť, aby sme pocítili, ako môže byť láska krásna a jednoduchá.

     Kniha pochádza zo série. Jej pokračovanie, Zbohom klamstvá, je spin off. Nečítala som ho, no viacerí mi vraveli naň celkom dobré ohlasy, preto pri najbližšej návšteve kníhkupectva určite neváham. Tak čo? I vy ste dávali zbohom nevinnosti spolu s Bliss?

Ak sa chcete o knihe dozvedieť niečo viac, nech sa páči. Martinus.sk. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?