Známe osudy spájajú i neznáme ženy

Autor: Jana Paveleková | 28.5.2016 o 21:38 | (upravené 28.6.2016 o 22:41) Karma článku: 7,39 | Prečítané:  456x

Žena ženám. Vieš len, že tvoje city ti unikajú pomedzi prsty. Snažíš sa ich zachytiť poslednými článkami prstov, ale sú rýchlejšie než ty. Unikajú ti viac a viac a nakoniec si uvedomuješ, že si zamilovaná. I napriek všetkému.

     Vystúpiš z vlaku a vidíš ho. Máš zmiešané pocity, pretože je to muž, ktorého poznáš len z písmeniek, no veľmi dobre si s ním rozumieš. Nič neobvyklé pre túto digitálnu dobu plnú internetu. Je to muž, ktorý sa ti páči a máš pocit, že budete dobrí kamaráti. Si práve po rozchode a nemáš záujem začínať si niečo nové. Idete na obed a ty sa bojíš, aby si sa doňho nezaľúbila. On je ten muž, ku ktorému je jednoduché prechovávať takéto city, ale ty nemáš záujem. Tento pocit máš týždeň, mesiac, pol roka. Obaja to niekam posúvate, hranice nepoznáte a ty nevieš kam to smeruje. Vieš len, že tvoje city ti unikajú pomedzi prsty. Snažíš sa ich zachytiť poslednými článkami prstov, ale sú rýchlejšie než ty. Unikajú ti viac a viac a nakoniec si uvedomuješ, že si zamilovaná. I napriek tým zlým vlastnostiam, ktoré má on. I napriek tomu, ako veľmi ti ublížil. I napriek tomu že vieš, že s ním to bude ťažké. Vzťah nechceš, kamaráti byť už nemôžete. Chceš ho mať blízko, no je tak veľmi ďaleko, až ťa štípu oči a ty ani len netušíš, čo máš ďalej robiť. Ako sa zachovať. Boj rozumu a srdca je jeden z tých najťažších. 

     Túto situáciu by sme mohli opisovať donekonečna. Rovnako donekonečna by ona sama trvala nevyriešená. Nepoznáte tieto myšlienky a pocity zmätenosti? To ste na tom veľmi dobre. V dnešnej dobe na sociálnych sieťach ľudia rôzneho veku rozoberajú svoje osobné problémy. Niekedy je rozhodnutie veľmi jednoduché. Sami vedia, ako sa majú zachovať, ale nechcú. Neustále dúfajú, že sa niečo zmení. Dôležité je uvedomiť si jednu vec. Človek sa nezmení nikdy. Môže obmedziť svoje správanie, ovládať sa, ale hlavné charakterové črty  Sú stále rovnaké. Ak tomu tak nebolo vo fáze zamilovanosti, mohla za to chemická reakcia. Má rád futbal? Je mu prednejší futbal v čase, keď môžete byť spolu? Bude i naďalej. Pokiaľ budeš dúfať, že sa tento jeho koníček zmení, dúfaš zbytočne. Skús mu ukázať, že teba baví futbal tiež. Môžete ísť na zápas spolu. Nechce? V tom prípade je to horšie. Nezožieraj sa. On je proste taký. Buď to budeš akceptovať alebo nie.

     Vo vzťahoch sú kompromisy dôležité. Dokonca aj hádky - tie konštruktívne. Pokiaľ sa vzťah vyvíja, žije a to je dobré. Avšak nemôže sa snažiť len jedna strana. Nemôžeš robiť ústupky len ty. Na vzťah vždy treba dvoch, i keď si možno namýšľaš niečo iné. Nepotrebuješ si ani domýšľať. Nerob to. Do hlavy druhého nikdy jasne neuvidíš. Avšak prejavy jeho citov pod heslom "vidím, cítim, počujem" ti napovedia presne, ako na tom si. Vyhovuje ti to tak ako to je? Dobre. Nevyhovuje ti to? Urob s tým niečo.

     Jeho nezmeníš a pokiaľ zavrhneš seba samú, aká si, tak to nemá význam. Si jedinečná bytosť. Si krásna. Si múdra. Pokiaľ sa nebudeš mať rada ty sama, kto iný potom? Najčastejšie si jedine sama so sebou. Počuješ to ticho? Vieš si užívať samotu? Nauč sa to a potom si budeš vážiť i spoločnosť. Budeš vedieť, ktorá spoločnosť je pre teba vhodná a ktorá nie. Počúvaj svoju intuíciu. Pre tento dôvod ju máš.

     Maj svoje koníčky. Rada čítaš knihy? Rada športuješ? Rada cestuješ? Venuj sa tomu. Ak máš kamarátov, s ktorými svoje záľuby zdieľaš, o to lepšie. Ak nemáš, nevadí. Pri týchto činnostiach spoznáš nových ľudí a možno i oni budú raz tvojimi kamarátmi. Nečakaj, aby si nepremeškala príležitosť.

     Chceš zmeniť účes? Vymeniť šatník? Urobiť si tetovanie alebo zažiť adrenalín? Neboj sa toho. Pokiaľ to tak cítiš, je to správne. Urob si svoj pomyselný zoznam pre a proti a budeš sa vedieť rozhodnúť jednoduchšie. Nevieš si dať rady? Spýtaj sa na názor ostatných, ale nenechaj sa ním ovládnuť. Môžu ti poradiť, ale nie za teba rozhodnúť.

     Cítiš sa s ním nešťastná, i keď ho veľmi ľúbiš? Každý problém sa dá prekonať, ak chcú obe strany. Ak obe strany ten problém vidia. Určite ťa má aj on rád. Ak sa niečo deje, porozprávajte sa. Sami, s pomocou. Len sa rozprávajte. Slovo vie ublížiť, ale vie i liečiť. Spájať. Používajte len tie dobré slová. Hlaďte svoje duše nimi navzájom. Stále je to rovnaké? Rozhodni sa. Dobre. Daj si čas. A až keď budeš vedieť čo je správne, až keď nebudeš o tom vôbec pochybovať. Až potom budeš vedieť, ako sa máš zachovať. Rozhodnúť sa môžeš len raz a nech to bude akékoľvek, nikdy to nebude rovnaké. Do tej istej rieky dva krát nevstúpiš, pretože za každým tá situácia bude iná. Pretože budú iné okolnosti, iný čas. 

     Stále nevieš? Venuj sa sama sebe. Rozmaznávaj sa, uži si krásny deň. Pretože až na konci toho dňa uvidíš, aký skvelý deň to bol. Sofokles bol múdry muž a mal v mnohom pravdu. Tak ho skús počúvať. Zapamätaj si jeho slová a na konci dňa si na ne spomeň.

     Je večer. Tak čo, mala si skvelý deň? Nezabudni. Si jedinečná presne taká, aká si.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?