Zdravý životný štýl je IN

Autor: Jana Paveleková | 23.5.2016 o 17:50 | (upravené 28.6.2016 o 22:43) Karma článku: 5,56 | Prečítané:  799x

     Žijeme zdravo pre nás samých alebo preto, aby sme dobre vyzerali pred ľuďmi a na sociálnych sieťach? Tak buďme IN pre nás a naše zdravie. Nie pre svoje okolie.

     Dnešnej dobe vládne zdravý životný štýl. IN je ten, kto sa stravuje zdravo, kto chodí do posilňovne, venuje sa športu, číta časopisy a knihy s vyšším posolstvom, kupuje bio výrobky, separuje odpad, kupuje pitný režim v sklenených fľašiach a nie v "PETkách". Nezabudnú napísať o tom status a najlepšie, vyfotografovať sa pri tom. Vyfotografovať si čerstvo uvarené raňajky na tanieri, ako sa obliekajú na beh, ako bežia v parku, aké je pri tom počasie, ako cvičia v posilňovni. Fotografie upravia cez filter, aby na nič vyzerali čo najlepšie a uverejnia na známych sociálnych sieťach. Čím vyššia odozva od ich priateľov, tým majú z toho lepší pocit. Vidíte v tom niekoho, koho poznáte?

     Dnes som strávila nejaký ten čas v posilňovni. Okrem jej komercie a marketingu kam sa len pozriete vás môžu upútať zrkadlá, ktoré sú všade. Výhodou je, že má viac miestností na cvičenie. Napríklad klasickú zónu a "ladies zónu", kam smú len ženy. Ak je všade prázdno, rada si zacvičím práve tam. Predsa len, väčší pocit súkromia.

     Do ženskej zóny zo šatní vstúpila slečna s uterákom cez rameno. To, že je žena nalíčená už neriešim. Sama viem ako si vybehnem medzi vyučovaním si na chvíľu zacvičiť. Avšak ona sa postavila iba pred zrkadlo a začala sa fotiť. S činkou, bez činky, s uterákom okolo krku, s uterákom na stroji, s vlasmi v uzle, s voľne rozpustenými vlasmi. Trvalo jej to asi desať minút. Potom si vzala uterák a šla naspäť do šatne. Viem, že je neslušné pozerať sa na druhého pri cvičení, ale tomuto som neporozumela. Sama patrím medzi ľudí, čo sa z času na čas odfotografujú. Je úžasné vidieť fotky počas toho progresu, čo cvičíte. Keď vidíte tie zmeny na vašom tele. Zdvíha vám to sebavedomie. Ži a nechaj žiť.

     Aký to má ale zmysel, tváriť sa na sociálnych sieťach, že ideme s dobou, keď tomu sami neveríme? Človek by mal cvičiť sám pre seba. Pre svoje zdravie. To isté platí o pre zdravé stravovanie a iné veci. Like na facebooku človeka poteší, povzbudí. Okrem chvíľkového dobrého pocitu mu to však nič nedá. Zato ak človek strávi pravidelne svoj čas cvičením, obmedzí niektoré potraviny, obohatí svoje denné menu, nielenže má dobrý pocit, ale dostavia sa aj pozitívne výsledky. Možno nie hneď, možno nie o týždeň, ale časom áno. Musíme byť trpezliví a každý výsledok sa dostaví.  Niektorí si isto myslia, že toto sa ich netýka. Ale vedzte, že všetko robíte vždy iba sami pre seba. Pokiaľ nemáte radi svoje telo, svoju osobnosť, nemôžete mať radi druhých a nemôžete si od nich ten cit ani žiadať. Cesta ku šťastiu vedie priamo cez vás. Nerobte veci len preto, že ich robia všetci. Len preto, že to od vás očakáva okolie alebo pre efekt. Robte ich predovšetkým sami pre seba. Pokiaľ túžite amatérsky fotografovať, choďte radšej do prírody, za históriou, medzi ľudí. Tam je inšpirácie až až. Tak buďte IN, preto, že žijete skutočný zdravý život pre seba a nie preto, aby ste dobre vyzerali pred okolím.

Poznáte aj vy také typy, čo odfotografujú snáď všetko čo uvidia a hneď to postujú na facebook alebo instagram? 

Ukážka toho, že si ten mobil vezmeme skutočne všade za cenu, aby sme vyzerali pred druhými čo najlepšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?